Dzieci morza i wiatru
Film dokumentalny opowiadający o najlepszych stadninach i ludziach hodujących konie kiedyś i współcześnie oraz o tym, jak pracować ze zwierzęciem, aby rozumiał jeźdźca i był jego przyjacielem.
Różnorodność biologiczna – Miasto
Film popularno-naukowy swoistym ekosystemie, którego wpływ na bioróżnorodność świata ma równie istotne znaczenie jak i innych ekosystemów.
Różnorodność biologiczna – Łąki
Film popularno-naukowy przybliżający świat łąk i ich ekologiczne znaczenie.
Różnorodność biologiczna – Lasy
Film popularno-naukowy o lasach jako najważniejszym obszarze – ekosystemie, w którym różnorodność biologiczna przejawia się w swojej pełni i bogactwie.
Różnorodność biologiczna – Pochodzenie
Film popularno-naukowy o pochodzeniu życia. W pochodzeniu zjawiska życia bije źródło jej różnorodności przejawów. Tak jak wielkie kosmiczne obiekty – mgławice, galaktyki, gwiazdy czy planety – składają się z maleńkich drobin – atomów, tak życie zaczęło się w skali molekularnej. Atomy i ich związki tworzące podstawowe cząsteczki ciągle łączą się i rozpadają. W ustabilizowanym środowisku, dzięki energii z zewnątrz i sił oddziałujących między nimi, powstają pierwociny życia.
Okruchy wspomnień – Żydzi w Kórniku
Reportaż oparty na wspomnieniach jednego z byłych mieszkańców o społeczności żydowskiej zamieszkującej Kórnik pod Poznaniem
Różnorodność Biologiczna – Cykl – Edycja II
Nie można mówić o różnorodności biologicznej, nie poddając refleksji zjawiska życia. Życie zakłada mnogość przejawów, nigdy nie występuje w pojedynkę.
Życie determinuje wszystko na naszej planecie – jest lasem, łąką i miastem
Biała energia w Rosko
Biała energia – to energia odnawialna, pozyskiwana z energii wody. Ma przede wszystkim olbrzymie znaczenie w kontekście ekologicznym, gdyż ogranicza emisję zanieczyszczeń do środowiska.
Wzrok, widzenie, okulary …
Zestaw krótkich filmów definiujących najważniejsze pojęcia związane ze zmysłem wzroku, z widzeniem, z okularami,
Warsztaty z Laureatem – Scena dla talentów
Utwory z koncertu będącego częścią “Warsztatów z laureatem” – czyli cyklu zajęć uznanych artystów z młodymi skrzypkami.
Karol Lipiński – wirtuoz i twórca
Reportaż o polskim skrzypku i kompozytorze, który na scenie stawał w szranki z Niccolo Paganinim.
„GIGUE op. 23” – HENRYK WIENIAWSKI
Henryk Wieniawski — Gigue op. 23 Utwór w wykonaniu: Malwina Kotz — skrzypce, Robert Napieralski — organy. Fara Poznańska — lipiec 2015